Bir Çocuk Yetiştirmek İçin Yapılması Gereken Basit Şeyler

Bir Çocuk Yetiştirmek zor bir iş olabilir, bu nedenle çocuğunuzu yönetmenize yardımcı olacak olumlu teknikler öğrenmek çok önemlidir. Nasıl daha iyi bir ebeveyn olunacağını öğrenmek için ne kadar çok çalışırsanız, çocuk yetiştirmeniz o kadar etkili olacaktır.

Kaliteli kreş malzemeleri için bir servet harcamanıza gerek yoktur. Büyük mağazalardan uygun fiyatlara kaliteli bebek ürünleri satın alabilirsiniz.

Çocuğunuza gönderdiğiniz mesaj türlerini düşünün! Dürüstlüğünüze tam güven duyduklarını hissetmeleri için çocuklarınızın güvenini kazanmak istiyorsunuz.

Mutfak tezgahında bir yer açın, çocuğunuzun uzanmasını sağlayın ve musluktaki suyu saç ve kafa derisine akıtın. Bu, başlarını suya batırmaktan veya üzerlerine su dökülmesinden korkan çocuklar için işleri kolaylaştırır.

Çocuklarınıza zaman ayırmak önemli olmakla birlikte, kendinize de zaman ayırmanız gerekir. Bu, kişiliğinizi ve aynı zamanda harika bir ebeveyn olarak kimliğinizi korumanızı sağlar.

Her ebeveynin çocuklarına bakmak için ara sıra ara vermesi gerekir.

Her çocuğun farklı ihtiyaçlar ve beklentileri vardır. Bir çocuğa ebeveynlik yapmak için geliştirdiğiniz başarılı yaklaşımlar bir diğerinde hiç işe yaramayabilir. Ödüller ve cezalar uygulanacaktır. Öyle olsa bile, öğrendiğiniz temel yöntemleri hatırlayın.

Bebeğiniz ağrılı bir şekilde diş çıkartıyorsa, ağ şeklinde bir diş kaşıyıcısına biraz para yatırın ve ağzına soğuk havuç, salatalık veya turşu koyun. Çocuğunuz daha uzun süre çiğneyebilirse gün içinde daha fazla rahatlayacaktır.

“Nazikçe dokunun”, vurmayı yasaklayan bir kuralı ifade etmenin olumlu bir yolunu sunar.

Çocuklarla seyahat ederken durduğunuzdan ve bol bol mola verdiğinizden emin olun. Hedefinize hızlı bir şekilde ulaşmak en önemli şey gibi görünebilir, ancak daha yavaş bir yaklaşım benimsemek arka koltuktaki karışıklığı sınırlamaya yardımcı olacaktır.

Pek çok çocuk, gerçek ebeveynlerinin artık birlikte olmadığı gerçeğine kızıyor. Yavaş ilerleyerek ve bir bağı hızlandırmaya çalışmayarak, üvey çocuğunuz ve siz yavaşça birbirinizle geçinmeyi öğreneceksiniz.

Çocuğunuz evlat edinildiyse, çocuğunuz büyüdükçe ve evlat edinme hakkında daha fazla bilgi edinmek isterken soruları yanıtlamaya hazırlanın. Evlat edinilen çocuklar her zaman aslen nereden geldiklerini bilmek isteyecek ve sonunda cevaplar için size gelecekler.

Umudumuz, bu makalenin size çocuğunuza veya çocuklarınıza en etkili şekilde nasıl ebeveynlik yapabileceğiniz konusunda bazı değerli, anlamlı, sağduyulu fikirler vermiş olmasıdır. Hiçbir ebeveyn tüm yanıtlara sahip olmayacak, ancak tek ihtiyacınız olan tüm kaynaklara erişim.